Home

NEW SOUTH WALES

Cr. Semra Batik, Auburn Council, Councillor, NSW
Cr. John Burns Felsch, Ballina Shire Council, Councillor, NSW
Cr. Allan Winterbottom, Bankstown City Council, Councillor, NSW
Cr. Gordon Crisp, Bathurst Regional Council, Councillor, NSW
Cr. David Bentham, Baulkham Hills Shire Council, Deputy Mayor, NSW
Cr. John D Griffiths, Baulkham Hills Shire Council, Councillor, NSW
Cr. Mike Skitt, Bega Valley Shire Council, Councillor, NSW
Cr. Gordon Braithwaite OAM JP, Bellingen Shire Council, Councillor, NSW
Cr. Don H Hatch, Bland Shire Council, Councillor, NSW
Cr. Neil Gorham, Boorowa Council, Councillor, NSW
Cr. John Snelling, Boorowa Council, Councillor, NSW
Cr. Cliff Workman, Boorowa Council, Councillor, NSW
Cr. Fadwa Kebbe, City of Canterbury, Councillor, NSW
Cr. Keith Symons, Coolamon Shire Council, Councillor, NSW
Mr. Richard Stringer, Coonabarabran Shire Council, Former Councillor, NSW
Cr. Paul Talbot, Corowa Shire Council, Councillor, NSW
Cr. Laurie Maher, Gosford City Council, Councillor, NSW
Cr. Denzil G Sturgiss, Goulburn Mulwaree Council, Councillor, NSW
Cr. Tony Quinn, Greater Hume Shire Council, Councillor, NSW
Cr. John Graetz, Greater Hume Shire Council, Councillor, NSW
Cr. John Byrne, Greater Taree City Council, Councillor, NSW
Cr. Leigh Williams, Hawkesbury City Council, Councillor, NSW
Mr. Leo Mackinlay, Holbrook Shire Council, Former Councillor, NSW
Cr. Yvette Whitfield, Holroyd City Council, Councillor, NSW
Cr. Peter C Astridge, Hunter's Hill Council, Councillor, NSW
Cr. Jason Lin, Hunter's Hill Council, Councillor, NSW
Cr. Darrell Barnes, Inverell Shire Council, Councillor, NSW
Cr. John F Byrnes, Jerilderie Shire Council, Councillor, NSW
Cr. Gordon Forsyth, Junee Shire Council, Councillor, NSW
Cr. William Robin Cuttle, Junee Shire Council, Councillor, NSW
Cr. Bob McWilliam, Kempsey Shire Council, Councillor, NSW
Cr. Ian Kirkpatrick, Kyogle Council, Councillor, NSW
Cr. Paul Phillips, Lachlan Shire Council, Councillor, NSW
Cr. William Lander, Lachlan Shire Council, Councillor, NSW
Cr. John Egan, Leeton Shire Council, Deputy Mayor, NSW
Cr. Robert Webb, Leichhardt Municipal Council, Councillor, NSW
Cr. John Chant, Lismore City Council, Deputy Mayor, NSW
Cr. Peter Graham, Lismore City Council, Councillor, NSW
Cr. Henry Meskauskas, Maitland City Council, Councillor, NSW
Cr. Paul Casey, Maitland City Council, Councillor, NSW
Cr. Jeff Moore, Mid-Western Regional Council, Councillor, NSW
Cr. John Webb, Mid-Western Regional Council, Councillor, NSW
Cr. Allan Boardman, Moree Plains Shire Council, Councillor, NSW
Cr. Shirley Jenkins, Mosman Municipal Council, Councillor, NSW
Cr. Dominic Lopez, Mosman Municipal Council, Councillor, NSW
Cr. Bevan O'Regan, Narrabri Shire Council, Councillor, NSW
Cr. Ron Lowder, Narrabri Shire Council, Councillor, NSW
Cr. Des Edwards, Narrandera Shire Council, Councillor, NSW
Cr. Nick Jensen, Narrandera Shire Council, Councillor, NSW
Cr. Kevin Morris, Narrandera Shire Council, Councillor, NSW
Cr. Lexie Cettolin, Penrith City Council, Councillor, NSW
Cr. Jackie Greenow, Penrith City Council, Councillor, NSW
Cr. Geoff Rose, Shellharbour City Council, Councillor, NSW
Cr. Jeff Bailey, Shellharbour City Council, Councillor, NSW
Cr. Helen Stewart, Shellharbour City Council, Councillor, NSW
Cr. Charles Mifsud, Shellharbour City Council, Councillor, NSW
Cr. Peter Speirs OAM, Temora Shire Council, Mayor, NSW
Cr. Rick B Firman, Temora Shire Council, Councillor, NSW
Cr. Trevor Colwill, Temora Shire Council, Councillor, NSW
Cr. Tom Peters, Tenterfield Shire Council, Councillor, NSW
Cr. Ean Cottle, Upper Hunter Shire Council, Councillor, NSW
Cr. Nat Doonan, Upper Hunter Shire Council, Councillor, NSW
Cr. John Scriven, Upper Hunter Shire Council, Councillor, NSW
Cr. Deirdre Peebles, Upper Hunter Shire Council, Councillor, NSW
Cr. John Shaw, Upper Lachlan Shire Council, Mayor, NSW
Cr. Lindsay Vidler, Wagga Wagga Shire Council, Councillor, NSW
Cr. Pauline Serdity, Warren Shire Council, Councillor, NSW
Cr. Rex Turner, Wellington Council, Councillor, NSW
Cr. Norman R Jew, Wollondilly Shire Council, Councillor, NSW
Cr. David Hingston, Yass Valley Council, Councillor, NSW
Cr. John F Walker, Young Shire Council, Councillor, NSW

QUEENSLAND

Cr. Rodney Beeson, Balonne Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Neville Ferrier, Banana Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Bob Bricknell, Beaudesert Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Sheryn G Hanna, Booringa Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Bruce G Beale, Booringa Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Robert Lethbridge, Booringa Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Jan L Chambers, Booringa Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Cedric Marshall, Broadsound Shire Council, Mayor, Qld
Cr. Mal Forman, Bundaberg City Council, Councillor, Qld
Cr. Lou Loizou, Burdekin Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Maurice Chapman, Burnett Shire Council, Deputy Mayor, Qld
Cr. Gillian L Archibald, Burnett Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Max Middleton, Cambooya Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Kevin D McDonell, Carpenteria Shire Council, Councillor, Qld
Mr. Colin Coleman, Charters Towers City Council, Former Councillor, Qld
Cr. Maurice Smith, Chinchilla Shire Council, Deputy Mayor, Qld
Cr. Helen Townsend, Chinchilla Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Keith Dolbel, Chinchilla Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Grace Laws, Chinchilla Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Gerald O'Leary, Clifton Shire Council, Councillor, Qld
Mrs. Lee Gore, Clifton Shire Council, Former Councillor, Qld
Cr. Keith Eales, Cook Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Colin Chapman, Cooloola Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Sean O'Neill, Flinders Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Greg Betts, Gold Coast City Council, Councillor, Qld
Cr. Daphne McDonald, Gold Coast City Council, Councillor, Qld
Cr. Ray Hackwood, Gold Coast City Council, Councillor, Qld
Cr. Ron Clarke, Gold Coast City Council, Mayor, Qld
Cr. Peter Young, Gold Coast City Council, Councillor, Qld
Cr. Grant Pforr, Gold Coast City Council, Councillor, Qld
Cr. Jane Rodwell, Herberton Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Brian Stewart, Herberton Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Bob Campbell, Hervey Bay City Council, Councillor, Qld
Cr. Pino Giandomenico, Hinchinbrook Shire Council, Mayor, Qld
Cr. Geoffrey Gianotti, Hinchinbrook Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Andrew John Lancini, Hinchinbrook Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Shaun Sheahan, Hinchinbrook Shire Council, Councillor, Qld
Cr. John Russo, Isis Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Doug Schofield, Isis Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Anne E Lines, Isisford Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Jocelyn Avery, Isisford Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Sandy Loudon, Jericho Shire Council, Councillor, Qld
Mr. David McCarthy, Johnstone Shire Council, Former Councillor, Qld
Cr. Greg Savage, Kolan Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Richard Lee, Laidley Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Brian Dorey, Livingstone Shire Council, Deputy Mayor, Qld
Cr. Glenda Mather, Livingstone Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Tanya Bugeja, Mirani Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Josie Meng, Miriam Vale Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Graham Stirrat, Miriam Vale Shire Council, Deputy Mayor, Qld
Cr. Mark McKenzie, Nebo Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Robert Oakes, Nebo Shire Council, Mayor, Qld
Cr. Rosslyn J Hanrahan, Nebo Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Daniel Comerford, Nebo Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Caroline McFadzen, Nebo Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Benjamin A Hall, Quilpie Shire Council, Councillor, Qld
Cr. John M Forster OAM, Richmond Shire Council, Deputy Mayor, Qld
Cr. John M Wharton AM, Richmond Shire Council, Mayor, Qld
Cr. Giovanni (John) Airoldi, Sarina Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Michael Hackett, Sarina Shire Council, Councillor, Qld
Cr. Raymond C Brown, Tara Shire Council, Deputy Mayor, Qld
Cr. Brian Bensley, Thuringowa City Council, Councillor, Qld
Cr. Sandra Chesney, Thuringowa City Council, Councillor, Qld
Cr. Kenneth Turner, Thuringowa City Council, Councillor, Qld

SOUTH AUSTRALIA

Cr. Valerie Hall, Adelaide Hills Council, Councillor, SA
Cr. Alan Oliver, Alexandrina Council, Councillor, SA
Cr. Mary Beckett, Alexandrina Council, Councillor, SA
Cr. Barrie Stewart, Barossa Council, Councillor, SA
Mr. Ian C Ross, Barossa Council, Former Councillor, SA
Cr. Russel Smith, District Council of Barunga West, Councillor, SA
Cr. Tony Schkabaryn, District Council of Barunga West, Councillor, SA
Cr. Richard Harkness, Coorong District Council, Councillor, SA
Cr. Tommy Tonkin, District Council of the Copper Coast, Councillor, SA
Mr. Alastair Ross, District Council of Kapunda, Former Councillor, SA
Cr. Dianne McDonald, District Council of Kimba, Councillor, SA
Cr. Anne Picard, District Council of Mallala, Councillor, SA
Cr. Stephen Jones, District Council of Mallala, Councillor, SA
Cr. Tom Summerton, District Council of Mallala, Councillor, SA
Cr. Peppino (Joe) Daniele, District Council of Mallala, Councillor, SA
Cr. Rudi Fabrici, District Council of Mallala, Councillor, SA
Cr. Gordon D Hancock, Southern Mallee District Council, Councillor, SA
Cr. Joan Zanker, District Council of Mount Barker, Councillor, SA
Cr. Clem Schubert, The Rural City of Murray Bridge, Councillor, SA
Cr. Alan Oakes, City of Onkaparinga, Councillor, SA
Cr. Jim Papazoglov, City of Port Lincoln, Councillor, SA
Cr. Donna Abela, City of Salisbury, Councillor, SA

TASMANIA

Mr. Michael Weldon, Circular Head Council, Former Councillor, TAS
Cr. Richard James, Clarence City Council, Councillor, TAS
Cr. James Elliott, Derwent Valley Council, Councillor, TAS
Cr. Richard Parker, Derwent Valley Council, Councillor, TAS
Mr. Ray Williams, Derwent Valley Council, Former Councillor, TAS
Ald. Grant Goodwin, Devonport City Council, Alderman, TAS
Cr. Laurie Dillon, Huon Valley Council, Councillor, TAS
Cr. Ian Paul, Huon Valley Council, Councillor, TAS
Cr. Tony Duggan, Huon Valley Council, Councillor, TAS
Cr. John Deverell, Kentish Council, Deputy Mayor, TAS
Cr. Gregory R Barratt, King Island Council, Deputy Mayor, TAS
Cr. Vernon Philbey, King Island Council, Councillor, TAS
Cr. Charles Arnold, King Island Council, Mayor, TAS
Cr. Roger J McGinniss, Kingborough Council, Councillor, TAS
Cr. Peter Lindsay, Kingborough Council, Councillor, TAS
Cr. David Grace, Kingborough Council, Councillor, TAS
Cr. Stephen Dick, Latrobe Council, Councillor, TAS
Cr. Ian Norton, Launceston City Council, Alderman, TAS
Cr. Ray Johnstone, Meander Valley Council, Councillor, TAS
Cr. Andrew Calvert, Northern Midlands Council, Councillor, TAS
Cr. Matthew Brooks, Northern Midlands Council, Councillor, TAS
Cr. Judy Young, Sorell Council, Councillor, TAS
Cr. Delia Thompson, Southern Midlands Council, Councillor, TAS
Cr. Peter Doddy, West Tamar Council, Councillor, TAS

VICTORIA

Cr. Daryl Pearce, Alpine Shire Council, Councillor, VIC
Cr. John Duscher JP, Bass Coast Shire Council, Councillor, VIC
Cr. Bill Pearson, Cardinia Shire Council, Councillor, VIC
Cr. Paul Richardson, City of Casey, Councillor, VIC
Mr. Stuart Hart, Colac Otway Shire Council, Former Councillor, VIC
Cr. Ben Buckley, East Gippsland Shire Council, Councillor, VIC
Cr. Gilbert D Wilson, Glenelg Shire Council, Councillor, VIC
Cr. Warren Welsh, Manningham City Council, Councillor, VIC
Mr. John Bruce, Manningham City Council, Former Mayor, VIC
Cr. Glenn S Milne, Mildura Rural City Council, Councillor, VIC
Cr. Gerald Madden, Moyne Shire Council, Councillor, VIC
Cr. Keith Grossman, Surf Coast Shire Council, Councillor, VIC
Cr. John Katis, Swan Hill Rural City Council, Councillor, VIC
Cr. Linton Vogel, Towong Shire Council, Councillor, VIC
Cr. John Mitchell, Towong Shire Council, Mayor, VIC
Cr. Mary Fraser, Towong Shire Council, Councillor, VIC
Cr. Peter Joyce, Towong Shire Council, Councillor, VIC
Cr. Terry Forrest, Towong Shire Council, Councillor, VIC
Cr. Andrew Fawcett, Warrnambool City Council, Councillor, VIC
Cr. Adrian Jacobs, Warrnambool City Council, Councillor, VIC
Cr. Jack Daffy, Warrnambool City Council, Councillor, VIC
Mr. Charles McCubbin, Wellington Shire Council, Former Councillor, VIC
Cr. Linda Guthridge, West Wimmera Shire Council, Councillor, VIC
Cr. Bruce Meyer, West Wimmera Shire Council, Councillor, VIC

WESTERN AUSTRALIA

Cr. Cecilia Fernandez, Shire of Ashburton, Councillor, WA
Cr. Stephanne Dann, Shire of Ashburton, Councillor, WA
Cr. Lorraine Thomas, Shire of Ashburton, Councillor, WA
Cr. Michael Sabatino, City of Bayswater, Deputy Mayor, WA
Cr. Peter Gogol, Shire of Beverley, Councillor, WA
Cr. Eric D Muncey, Shire of Boyup Brook, Councillor, WA
Cr. Graeme Currie, Shire of Bruce Rock, Councillor, WA
Cr. Rodney L Wheeler, Shire of Busselton, Councillor, WA
Cr. Graham Barry, City of Canning, Councillor, WA
Cr. John Wibberley, City of Canning, Councillor, WA
Cr. Gary Benton, Shire of Collie, Councillor, WA
Cr. Gwendoline Nidd, Shire of Donnybrook/Balingup, Councillor, WA
Cr. Peter Tagliaferri, Fremantle City Council, Mayor, WA
Cr. Brian Hollands, Shire of Harvey, Councillor, WA
Cr. Keith Edson, Shire of Jerramungup, Councillor, WA
Cr. Anne Petz, City of Kalgoorlie-Boulder, Councillor, WA
Cr. Wayne Johnson, City of Kalgoorlie-Boulder, Councillor, WA
Cr. Lisa Schofield, City of Kalgoorlie-Boulder, Councillor, WA
Cr. Deborah Botica, City of Kalgoorlie-Boulder, Councillor, WA
Cr. Nola Wolski, City of Kalgoorlie-Boulder, Councillor, WA
Cr. Bruce Stanes, Shire of Kondinin, Councillor, WA
Cr. James Sullivan, Shire of Kulin, President, WA
Cr. Barry D West, Shire of Kulin, Deputy President, WA
Cr. Haydn T McInnes, Shire of Kulin, Councillor, WA
Cr. Graeme Robertson, Shire of Kulin, Councillor, WA
Cr. Mathew J Ledwith, Shire of Kulin, Councillor, WA
Cr. Rodney D Duckworth, Shire of Kulin, Councillor, WA
Mr. Harold Proud, Shire of Kulin, Former Councillor, WA
Cr. Joe Varone, Shire of Kulin, Councillor, WA
Cr. Glen Bersan, Town of Kwinana, Councillor, WA
Cr. John Dunkeld, Shire of Lake Grace, Councillor, WA
Cr. Dean Sinclair, Shire of Lake Grace, Councillor, WA
Cr. Royce Taylor, Shire of Lake Grace, Councillor, WA
Cr. Walter Newman, Shire of Lake Grace, Councillor, WA
Cr. Doug Cavanagh, City of Mandurah, Councillor, WA
Cr. Robert Taylor, Shire of Manjimup, Councillor, WA
Cr. Clive Robartson OAM, Melville City Council, Councillor, WA
Cr. Maria Young, Shire of Merredin, Councillor, WA
Cr. Stephen Elliott, Shire of Merredin, Councillor, WA
Cr. Robert Keamy, Shire of Moora, Councillor, WA
Cr. Barbara Dunnet, Nannyp Shire Council, President, WA
Cr. Alcida Link JP, Shire of Northampton, Councillor, WA
Cr. Stan Martin, Town of Port Hedland, Councillor, WA
Cr. Arnold Carter, Town of Port Hedland, Councillor, WA
Cr. Fiona White-Hartig, Shire of Roebourne, General Manager, WA
Cr. John Lally, Shire of Roebourne, Councillor, WA
Cr. Garry Bailey, Shire of Roebourne, Councillor, WA
Cr. Peter Rose, City of Stirling, Deputy Mayor, WA
Cr. Ronald Greaves, Shire of Trayning, Councillor, WA
Cr. John Salerian, Shire of Waroona, Councillor, WA
Cr. Trish Witney, Shire of Waroona, Councillor, WA
Cr. Craig Wright, Shire of Waroona, Councillor, WA
Cr. James Kelly, Shire of Victoria Plains, Councillor, WA


Citizens Electoral Council © 2016
Best viewed at 1024x768.
Please provide technical feedback to webadmin@cecaust.com.au
All electoral content is authorised by National Secretary, Craig Isherwood, 595 Sydney Rd, Coburg VIC 3058.